Klasični sarajevski razgovor sa prevodom
Osoba 1: „Ee, jarane, pa šta ima? Đe si ti ba, jes’ živ?“ (Ee, jarane, da si mi trebao, potražio bih te.) Osoba 2: „Ev’ me, sve po starom, klasika… kod tebe?“ (Eto, ništa novo, al’ kontam da nije red da te ostavim bez odgovora.) Osoba 1: „Evo odo’ malo do grada, na kaficu, ovo-ono… inače,…