Sunčeva zraka

Na spuštenoj roletni bila je sasvim malena rupica. Kroz nju sam jasno vidjela zraku Sunca i osjećala kako me njezina toplina tiho grije. Ipak, telefon je pokazivao samo 13 stepeni, i tmurne oblake koji prekrivaju nebo.

Približila sam se prozoru da bolje zavirim kroz rupicu i nespretno se ogrebala o ručku. Na čelu mi se pojavio mali ožiljak. Pribrala sam se. Polako, govorila sam sebi. Dragocjenosti se ne smiju grabiti; treba ih osjećati polako. Udahnula sam duboko i zadržala dah.

Glavu sam polako približila rupici, naslonila zjenicu na nju… i odjednom su mi se otvorili vidici. Sunčeva zraka obasjala je ne samo sobu, nego i sve moje misli, nježno i neupadljivo.

rikica
"Oči su slijepe. Treba tražiti srcem."

10 komentara

  1. Imala sam slicno iskustvo nakon sto sam saznala dijagnozu plakala sam 5 dana zaredom i onda sam 6 dan sjela u autu i dok sam vozila sunce me je bas nekako obasjalo u tom trenutku i izgubio se i strah i brige i dobila sam neku jaku volju za zivotom, otkad se opet osjecam puna zivota, cak vise nego prije.

Komentariši