Hvala Ti, Bože

Jutros sam raspoložena da napišem pjesmu, sa molitvom na početku:

Sačuvaj me Bože od ljudi koji ne mogu da otvore usta,

a da iglom ne dodirnu tuđe meso;

i sačuvaj me Bože da i sama ne postanem takva.

Ono, baš sam raspoložena da napišem pjesmu;

da u njoj sve puca od dragosti,

jer si mi Ti, dragi Bože, dao još jedno jutro,

zlatnim septembrom obojeno

koji svoje tople i nježne prste spušta na moje grozdove

pa im kožu u ljubičasto boji

i najavljuje slast im

Suncem utisnutu u nutrinu im sočnu;

Jer si mi Ti, dragi Bože, spustio milost Svoju

i otvorio moje srce da osluškuje radost

u šumu rijeke

dok preko stoljetnih oblutaka hita utoci svojoj

iz koje će se iznova razliti po ko zna koji put

osunčanim obalama života.

Hvala Ti, Bože.

rikica
"Oči su slijepe. Treba tražiti srcem."

18 komentara

Komentariši